auto detailing Biskupice

polerka samochodowa cena

Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki powstał z miłości do samochodów. Dlatego więc nasi Klienci mogą być spokojni, że zajmiemy się ich autami tak, aby prezentowały się świetnie, nawet jeśli przejechały już tysiące kilometrów.

Osiągamy to dzięki połączeniu usług myjni samochodowej i auto spa. Czyli na początku myjnia – dokładne ręczne mycie auta i sprzątanie go w środku. Potem ma miejsce woskowanie lub glinkowanie i polerka samochodowa, aby uzyskać wykończenie prawie bez skaz.

Oprócz pozbycia się istniejących niedoskonałości lakieru, wskazane jest również zabezpieczenie go na przyszłość. Zatem w Auto Spa Grodzisk Mazowiecki możemy nałożyć powłokę polimerową , która chroni lakier przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi.

Auto detailing to zestaw usług, które mają na celu utrzymanie pojazdu w świetnym stanie, nie tylko pod względem mechanicznym, ale kosmetycznym. Czyli, aby pojazd wyglądał jak prawie prosto z salonu, pomimo, że na liczniku ma już mnóstwo przebytych kilometrów.

Taki stan uzyskuje się poprzez usunięcie zanieczyszczeń z wnętrza auta oraz dzięki umyciu i polerowaniu zewnętrznej części samochodu, aby osiągnąć niemal pozbawione skaz wykończenie.

Najbardziej podstawowe warianty auto detailingu zawierają mycie zewnętrzne i woskowanie plus odkurzanie i czyszczenie wewnętrzne.

Godna uwagi jest też usługa renowacji lakieru, która pozbywa się przebarwień i małych zarysowań.

Oprócz eliminacji istniejących wad lakieru, auto detailing także umożliwia zaimpregnowanie go w jakimś stopniu na przyszłość. Umożliwia to nałożenie warstwy ochronnej, która przez jakiś czas będzie utrudniać przyklejanie się kurzu do lakieru.

car wash

Jedną z usług, do wykonania w ramach auto detailingu jest glinkowanie.

Glinkowanie polega na dogłębnym oczyszczeniu lakieru lub innej powłoki z różnych nieczystości jak np. sadza, żywica, resztki owadów, drobiny asfaltu, pył z klocków hamulcowych, a także naloty rdzy.

Warte wyjaśnienia jest, że wykonanie samego glinkowania nie usuwa rys, tylko wydobywa z nich brud, bez zmniejszania grubości lakieru.

Dlatego można je bezpiecznie powtarzać od czasu do czasu bez obawy o to, że uszkodzimy tym sposobem jakość lakieru naszego pojazdu.

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki oprócz standardowego glinkowania, możliwe jest też wykonanie tej usługi razem z korektą lakieru, pozwalającą pozbyć się do 70% rys.

car wash
auto detailing near Grodzisk Mazowiecki

auto detailing near Grodzisk Mazowiecki

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki można umówić się na nałożenie polimeru.

Powłoka polimerowa to gotowy preparat zawierający składniki organiczne i nieorganiczne, który nakłada się w specjalny sposób na lakier samochodowy.

Choć powłoka ta jest cieniutka (jej grubość po aplikacji wynosi dziesiętne części milimetra!), to tworzy warstwę zabezpieczającą lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dlatego też spełnia różne funkcje:

* Bardzo dobrze zabezpiecza auto nie tylko przed zabrudzeniami, ale także przed kwasami, zadrapaniami, promieniowaniem UV oraz substancjami chemicznymi.

* Zapewnia znakomitą ochronę lakieru, nadając mu przy tym wyrazistość.

* Wygładza powierzchnię bez niepotrzebnych refleksów i hologramów.

Cząsteczki polimerów są o wiele mniejsze od cząsteczek wody , co sprawia, że mają właściwości hydrofobowe, czyli odpychają od siebie cząsteczki wody. Z tego powodu powierzchnia potraktowana polimerami jest wodoodporna a pojazd dłużej pozostaje czysty, bo brud z trudem do niej przylega.

A kiedy samochód w końcu jednak ulegnie zabrudzeniu, to dzięki zabezpieczeniu polimerami łatwiej go będzie umyć.

myjnia samochodowa

Mycie samochodu to jedna z podstawowych czynności, którą powinno się wykonywać regularnie, aby samochód dobrze wyglądał.

Auto można oczywiście wyczyścić samemu ręcznie, ale należy mieć na uwadze, że źle dobrane płyny oraz ścierki do mycia, mogą uszkodzić powłokę lakierową. Poza tym, nie każdy ma możliwości (np. mieszkańcy bloków) i czas, aby umyć auto samemu.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku myjni automatycznej: stare i zniszczone szczotki mogą uszkodzić powłokę lakierową, poza tym, auta często opuszczają taką myjnię niedoczyszczone. Z kolei nieumiejętne korzystanie z myjni bezdotykowych, szczególnie gdy występują już na lakierze zarysowania, może pogłębić ten problem.

Jeśli natomiast powierzymy nasz pojazd osobom, które się na tym znają, możemy czuć się spokojni, że:

*Użyją najlepsze dla naszego auta preparaty,

*Wykorzystywać będą właściwych ścierek oraz szczotek,

*Precyzyjnie umyją nawet bardzo zabrudzone miejsca,

*Odkurzą wnętrze naszego pojazdu,

*W razie potrzeby, dokonają drobnych korekt powłoki lakierowej lub jej polerowania.

Odjeżdżając samochodem po tak specjalistycznym myciu, kierowca z całą pewnością poczuje się, jakby jechał nowszym pojazdem.

car wash and polish

car wash and polish

Pomimo, że wiele różnych spraw może wpłynąć na podjęcie decyzji o zakupie auta, to u jej podstaw zawsze będzie chęć posiadania własnych czterech kółek. Trzeba jeszcze zaznaczyć: środka lokomocji, który nas nie zawiedzie, dlatego też wszyscy wiemy, że przeglądy techniczne, to sprawa zasadnicza.

Ale większość z nas – posiadaczy aut – chciałaby również, aby nasze pojazdy świetnie wyglądały nie tylko, zaraz po zakupie, ale przez długie lata. Pomóc nam w tym może auto detailing.

Jest to pakiet usług , które koncentrują się na wyglądzie auta. Do tego zestawu zalicza się dokładne mycie ręczne pojazdu i sprzątanie jego wnętrza. Potem kolej na glinkowanie i polerowanie mające na celu osiągnięcie jak najlepszego wyglądu lakieru. Można także zabezpieczyć go na przyszłość poprzez nałożenie warstwy polimerowej, która chronić będzie lakier przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Po takim auto spa, każdy pojazd będzie wyglądał świetnie, pomimo wielu tysięcy przejechanych kilometrów.

auto detailing grodzisk mazowiecki

Lakier samochodowy narażony jest na negatywny wpływ wielu czynników pogodowych takich, jak np. promieniowanie ultrafioletowe, duże różnice temperatur, opady. Poza tym cząstki asfaltu, sól drogowa czy kamyki uderzające podczas jazdy, z upływem czasu powodują jego mikrouszkodzenia. Nawet usługa w myjni automatycznej albo bezdotykowej może również uszkodzić powłokę lakierową.

Choć na wiele powyższych problemów nie mamy wpływu i stopniowa degradacja lakieru jest nie do uniknięcia, to mamy jednak dobrą wiadomość: przywrócenie blasku lakieru jest do uzyskania.

Jedną z usług wchodzących w zakres auto detailingu jest polerowanie pojazdu, czyli usuwanie uszkodzonej warstwy lakieru zawierającej zarysowania lub zadrapania. Po takiej usłudze (którą poprzedza nałożenie specjalistycznej pasty) lakier będzie niemal bez skaz a kolor odzyska swoją głębię i wyrazistość.

auto detailing grodzisk mazowiecki