car wash and polish Kotowice

car detailing near me

Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki utworzony został z miłości do pojazdów. Dlatego nasi Klienci mogą być przekonani, że zajmiemy się ich autami tak, aby prezentowały się świetnie, nawet jeśli przejechały już nawet setki tysięcy kilometrów.

Udaje nam się to uzyskać to dzięki połączeniu usług car wash i auto spa. Czyli na początku myjnia – uważne ręczne mycie auta i sprzątanie go w środku. Następnie kolej na woskowanie lub glinkowanie oraz polerka samochodowa, żeby osiągnąć niemal pozbawione niedoskonałości wykończenie.

Oprócz pozbycia się istniejących skaz lakieru, istotne jest także zabezpieczenie go na przyszłość. Dlatego więc w Auto Spa Grodzisk Mazowiecki możemy nałożyć warstwę polimerową zabezpieczającą lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Auto detailing to zestaw usług, mające na celu utrzymanie pojazdu w dobrym stanie, nie tylko pod względem mechanicznym, lecz kosmetycznym. Czyli po prostu, aby pojazd wyglądał jak prawie nowy, nawet jeśli na liczniku ma już wiele tysięcy przejechanych kilometrów.

Można to osiągnąć dzięki usunięciu zanieczyszczeń z wnętrza samochodu oraz dzięki umyciu i polerowaniu zewnętrznej części auta, aby uzyskać wykończenie prawie idealne.

Najprostsze warianty auto detailingu obejmują mycie karoserii i woskowanie plus odkurzanie i czyszczenie wnętrza.

Bardzo ważna jest też renowacja lakieru, która eliminuje większość przebarwień i drobnych zadrapań.

Oprócz wyeliminowania istniejących mankamentów lakieru, auto detailing także umożliwia zaimpregnowanie go w jakimś stopniu na przyszłość. Jest to możliwe dzięki nałożeniu warstwy zabezpieczającej, utrudniającej przez jakiś czas przywieranie kurzu do lakieru.

myjnia samochodowa cena

Glinkowanie jest jedną z wykonywanych usług z zakresu auto detailingu.

Glinkowanie to dogłębne oczyszczenie lakieru lub innej powierzchni z różnych zabrudzeń jak np. drobiny asfaltu, żywica, sadza, resztki martwych owadów, pył z klocków hamulcowych, a także naloty rdzy.

Trzeba uściślić, że samo glinkowanie nie usuwa rys, ale wydobywa z nich zabrudzenia, nie zmniejszając grubości lakieru.

W związku z tym można je bezpiecznie zlecać od czasu do czasu bez obawy o to, że pogorszymy przez to jakość powłoki lakierniczej naszego pojazdu.

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki oprócz usługi standardowego glinkowania, można też zlecić wykonanie tej usługi razem z korektą lakieru, pozwalającą wyeliminować do 70% zarysowań.

myjnia samochodowa cena
auto detailing

auto detailing

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki możliwe jest nałożenie polimeru.

Warstwa polimerowa to gotowy preparat składający się ze składników pochodzenia organicznego i nieorganicznego, który nakłada się w specjalny sposób na lakier samochodowy.

Choć warstwa ta jest bardzo cienka (jej grubość po nałożeniu wynosi dziesiętne części milimetra!), to stanowi warstwę zabezpieczającą lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dlatego też spełnia różne funkcje:

* Bardzo dobrze chroni pojazd nie tylko przed zanieczyszczeniami, ale również przed kwasami, zadrapaniami, promieniowaniem ultrafioletowym i substancjami chemicznymi.

* Zapewnia idealną ochronę lakieru, nadając mu dodatkowo intensywność oraz głębię.

* Wygładza powierzchnię bez niepotrzebnych refleksów i hologramów.

Indywidualne polimery są o wiele mniejsze od cząsteczek wody , co sprawia, że mają właściwości hydrofobowe, czyli odpychają od siebie cząsteczki wody. Dlatego też powierzchnia potraktowana polimerami jest wodoodporna a samochód dłużej pozostaje czysty, bo brud z trudem do niej przylega.

A kiedy samochód w końcu jednak ulegnie zabrudzeniu, to dzięki zabezpieczeniu polimerami łatwiej go będzie umyć.

hand car wash

Mycie pojazdu to jedna z niezbędnych czynności, którą należy wykonywać cyklicznie, aby pojazd dobrze wyglądał.

Samochód można oczywiście wyczyścić samemu ręcznie, ale trzeba mieć na uwadze, że źle dobrane płyny i gąbki do mycia, mogą uszkodzić powłokę lakierową. Poza tym, nie każdy ma czas oraz jest w stanie, aby to zrobić samemu.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku myjni automatycznej: zniszczone i brudne szczotki mogą uszkodzić lakier, a, auta często wyjeżdżają z takiej myjni niedoczyszczone. Z kolei niewłaściwe obsługiwanie myjni bezdotykowych, szczególnie w przypadku już istniejących zarysowań lakieru, może spowodować jego dalsze uszkodzenie.

Jeśli natomiast przekażemy nasz pojazd specjalistom, możemy być spokojni, że:

*Wybiorą najlepsze dla naszego pojazdu płyny,

*Używać będą właściwych gąbek i szczotek,

*Dokładnie umyją nawet bardzo zabrudzone zakamarki,

*Wyczyszczą nasz pojazd w środku,

*Jeśli będzia taka potrzeba, dokonają drobnych korekt powłoki lakierowej lub jej polerowania.

Opuszczając myjnię po tak specjalistycznym myciu, kierowca z całą pewnością poczuje się, jakby jechał nowszym samochodem.

auto spa grodzisk mazowiecki

auto spa grodzisk mazowiecki

Choć wiele różnych czynników może wpłynąć na decyzję o zakupie auta, to u jej podstaw zawsze będzie chęć posiadania własnych czterech kółek. Należy jeszcze zaznaczyć: środka lokomocji, który nas nie zawiedzie, stąd też wszyscy zdajemy sobie sprawę, że przeglądy techniczne, to sprawa zasadnicza.

Ale większość z nas – posiadaczy aut – chciałaby również, aby nasze pojazdy świetnie prezentowały się nie tylko, zaraz po kupnie, ale większość czasu. Pomóc nam w tym może auto detailing.

Jest to pakiet usług skierowanych na wygląd samochodu. W tym pakiecie zawiera się dokładne ręczne mycie samochodu oraz sprzątanie go w środku. Potem ma miejsce glinkowanie i polerowanie mające na celu osiągnięcie jak najlepszego wyglądu lakieru. Można także zabezpieczyć go na przyszłość poprzez nałożenie warstwy polimerowej, chroniącej lakier przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Po takim auto spa, każdy pojazd będzie wyglądał świetnie, pomimo wielu tysięcy przejechanych kilometrów.

car detailing co to

Lakier samochodowy narażony jest na negatywny wpływ różnych czynników atmosferycznych takich, jak np. promieniowanie ultrafioletowe, wahania temperatur, mróz. Poza tym smoła drogowa, sól drogowa czy kamyki uderzające podczas jazdy, z biegiem czasu wpływają na jego zmatowienie. Nawet wizyta w myjni automatycznej albo bezdotykowej może też uszkodzić powłokę lakierową.

Choć większości wymienionych czynników nie możemy zaradzić i powolna degradacja lakieru jest nieunikniona, to mamy jednak dobrą informacja: odzyskanie blasku lakieru jest możliwe.

Jedną z usług wchodzących w zakres auto detailingu jest polerowanie samochodu, czyli ścieranie zniszczonej warstwy powłoki lakierowej zawierającej rysy lub zadrapania. Po takiej usłudze (którą poprzedza aplikacja specjalnej pasty) uzyskamy lakier niemal pozbawiony skaz a kolor - wyrazisty i głęboki.

car detailing co to